SU KAÇAĞI TESPİTİ

Her ay normal kullandığınız su kadar fatura ödeyip bir kaç ay sonra yüksek tutarda su faturaları ödüyorsanız evinizde su kaçağı olabilir.

Su kaçağı olup olmadığını nasıl anlayacağız sorusuna cevap verecek olursak muslukların açık olmadığı zamanlarda da sayacınızın dönüp dönmediğini kontrol ederek bu durumu çözebilirsiniz.

Bize en çok gelen şikayetler arasında Alt kat komşunuz, tavanında akıntı olduğundan şikayet ediyorsa veya üst kattan size su damlıyorsa ıslak zeminlerinizdeki seramiklerin arası temizlenmeyle geçmeyecek şekilde renk değiştirmişse, duvarlarınızda rutubet de varsa su kaçağı tespitini mutlaka yaptırmalısınız.

SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR?

Su kaçağı tespit edebilmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu yollardan birisi termal kamera ile yapılandır. Termal kamera; görevli bir personel tarafından zemin ya da duvarların taranması için kullanılır. Duvar içlerinde yer alan boruları, ekrana yansıtarak gösteren bu sistem ile arızanın olduğu yer rahat bir biçimde ortaya çıkarılmaktadır. Ancak bu yöntem, özellikle sıcak suyun geçtiği tesisatlarda çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

İstanbul bölgesinin tüm semt ve mahallelerine 7/24 servisimiz bulunmaktadır.
Randevu talep iletişim numaramız:
İstanbul Geneli :

Çağrı Merkezi : 0212 435 03 65

7/24 Servis No : 0539 855 03 65

3 Thoughts to “SU KAÇAĞI TESPİTİ”

Leave a Comment