GÜNEŞLİ SU KAÇAĞI TESPİTİ

GÜNEŞLİ SU KAÇAĞI TESPİTİ ve TIKANIKLIK AÇMA

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Tıkanıklık açma, Su kaçağı tespiti, Banyo tıkanıklığı, gider tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı gibi sorunlarınızı firmamız özveri ile çalışarak gün içerisinde çözüyoruz.

Her ay normal kullandığınız su kadar fatura ödeyip bir kaç ay sonra yüksek tutarda su faturaları ödüyorsanız evinizde su kaçağı olabilir.

Su kaçağı olup olmadığını nasıl anlayacağız sorusuna cevap verecek olursak muslukların açık olmadığı zamanlarda da sayacınızın dönüp dönmediğini kontrol ederek bu durumu çözebilirsiniz.

Bize en çok gelen şikayetler arasında  GÜNEŞLİ Su kaçağı tespiti Alt kat komşunuz, tavanında akıntı olduğundan şikayet ediyorsa veya üst kattan size su damlıyorsa ıslak zeminlerinizdeki seramiklerin arası temizlenmeyle geçmeyecek şekilde renk değiştirmişse, duvarlarınızda rutubet de varsa su kaçağı tespitini mutlaka yaptırmalısınız.

SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR?

Su kaçağı tespit edebilmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu yollardan birisi termal kamera ile yapılandır. Termal kamera; görevli bir personel tarafından zemin ya da duvarların taranması için kullanılır. Duvar içlerinde yer alan boruları, ekrana yansıtarak gösteren bu sistem ile arızanın olduğu yer rahat bir biçimde ortaya çıkarılmaktadır. Ancak bu yöntem, özellikle sıcak suyun geçtiği tesisatlarda çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

TIKANIKLIK AÇMA

GÜNEŞLİ Tıkanıklık Açma, Gider tıkanıklığı hemen hemen her evde görülebilecek bir problemdir. Genellikle insanların yanlış kullanımlarından kaynaklanan gider tıkanmaları bir diğer olarak binanın gider borularında çok sayıda dirsek kullanılmasından da meydana gelebilmektedir. Evlerde gider tıkanıklığı en çok yaşanan yerlerden bir ise banyo ve mutfak borularıdır.

Peçete, poşet, kıl vb. maddeler banyo borularında birikerek tıkanmalara neden olur. ­Aynı şekilde mutfak lavabolarında da taneli yemeklerin ve çayın çöpünün gidere direk dökülmesi de boruları tıkayabilmektedir. Öte yandan küvet giderleri de saçların boruya ulaşmasından dolayı sık sık tıkanabilir.
Özellikle mutfak ve banyo gider boruları hatlar eski olduğundan dolayı aynı borudan geçiyorsa mutfaktan gelen yağ ile banyodan gelen gider ortada buluşarak katı hale gelir ve gideri tıkar.

Bu durumda profesyonel bir destek almanız gerekmektedir.

Size en yakın bölge servisine ulaşmak için ;
Avrupa Yakası
Anadolu Yakası

 

7/24 Servis No : 0530 546 56 60

One Thought to “GÜNEŞLİ SU KAÇAĞI TESPİTİ”

Leave a Comment